• Dyżur wakacyjny 2023/2024

          • Zasady organizacji dyżuru letniego

            w przedszkolach miejskich na terenie Gminy Miasto Świnoujście

            Zgodnie z § 12 ust. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 lutego 2019 r. w sprawie szczegółowej organizacji publicznych szkół i publicznych przedszkoli (Dz.U. z 2019 r. poz. 502 ze zm.) przedszkole funkcjonuje przez cały rok szkolny, z wyjątkiem przerw ustalonych przez organ prowadzący przedszkole, na wspólny wniosek dyrektora przedszkola i rady przedszkola, a w przypadku braku rady przedszkola - na wspólny wniosek dyrektora przedszkola i rady rodziców.

            I.

            Dyżur letni w przedszkolach w roku szkolnym 2023/2024 trwa w okresie od 01.07.2024 do 30.08.2024 (włącznie).

            II.

            Dyżur letni w miesiącu LIPCU 2024 pełnią przedszkola

             

            Lewobrzeże:

            • Przedszkole Miejskie nr 3 „Pod Żaglami”, ul. Batalionów Chłopskich 5; 190 miejsc
            • Przedszkole Miejskie nr 5 „Bajka”, ul. Witosa 7; 100 miejsc
            • Przedszkole Miejskie nr 10 „Kolorowy Świat”, ul. Monte Casino 24-25; 225 miejsc

            Prawobrzeże:

            • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Świnoujściu. Przedszkole Miejskie nr 7, ul. Sąsiedzka 13 A; 50 miejsc

             

            Dyżur letni w miesiącu SIERPNIU 2024 pełnią przedszkola:

             

            Lewobrzeże:

            • Przedszkole Miejskie nr 1 „Perełki Bałtyku”, ul. Warszawska 13; 150 miejsc
            • Przedszkole Miejskie nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi „Tęcza”, ul. Bydgoska 15; 200 miejsc

            Prawobrzeże:

            • Przedszkole Miejskie nr 9 „Fantazja”, ul. Sosnowa 16; 125 miejsc

            III.

            Chęć skorzystania z opieki przedszkolnej w okresie dyżuru letniego Rodzic/Opiekun osobiście zgłasza bezpośrednio w przedszkolu pełniącym dyżur w danym miesiącu poprzez złożenie wniosku (załącznik nr1). Wniosek wraz załącznikami Rodzic/Opiekun pobiera ze strony przedszkola dyżurnego.

            IV.

            Wniosek – druk oraz niezbędne załączniki do niniejszych zasad udostępniają do pobrania przedszkola miejskie w Świnoujściu na swoich stronach internetowych:

            Zasady przyjmowania zgłoszeń na dyżur letni

            1. Na dyżur letni organizowany w przedszkolach będą przyjmowane wyłącznie dzieci Rodziców/Opiekunów aktywnie pracujących, którzy nie mają możliwości zapewnienia dziecku opieki w okresie wakacji.
            2. Wniosek można złożyć wyłącznie w jednym wybranym przedszkolu pełniącym dyżur letni w danym miesiącu.
            3. We wniosku potwierdzającym chęć zgłoszenia dziecka na dyżur letni Rodzic/Opiekun jest zobowiązany podać, w jakim terminie dziecko będzie korzystało z opieki
              w przedszkolu wraz z określeniem liczby godzin pobytu oraz dołączyć do wniosku załącznik nr 2 wskazujący osoby upoważnione do odbioru dziecka z przedszkola dyżurnego.
            4. Rodzic/Opiekun jest zobowiązany do zamieszczenia we wniosku na dyżur letni oświadczenia o braku możliwości zapewnienia opieki nad dzieckiem w okresie wakacyjnym, w tym o fakcie, że Rodzic/Opiekun nie wykorzystuje w tym czasie urlopu jakiegokolwiek rodzaju.
            5. Warunkiem przyjęcia dziecka na dyżur letni jest potwierdzenie informacji przez przedszkole macierzyste o niezaleganiu z płatnościami za przedszkole.
            6. Dyrektor informuje Rodziców/Opiekunów o przyjęciu dziecka na dyżur letni poprzez zamieszczenie listy dzieci w placówce w widocznym miejscu.
            7. W grupie podczas dyżuru wakacyjnego są obecne dzieci z różnych oddziałów i dzieci spoza przedszkola macierzystego.
            8. Rodzic/Opiekun ma obowiązek pisemnie poinformować niezwłocznie dyrektora o rezygnacji z przyznanego miejsca na dyżur letni, najpóźniej na dzień przed rozpoczęciem dyżuru

             

            Terminy organizacji dyżuru letniego na rok szkolny 2023/2024
            do publicznych przedszkoli dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasto Świnoujście

             

            Złożenie wniosku - zgłoszenie dziecka na dyżur letni z prośbą  o przyjęcie do przedszkola/oddziału przedszkolnego wraz z załącznikami.

            15.04.2024 r. godz. 8.00 - 26.04.2024 r. godz. 15.00

             

            Weryfikacja zgłoszonych wniosków.

            15.04.2024 r. godz. 8.00 - 10.05.2024 r. godz. 15.00

             

            Podanie do publicznej wiadomości listy dzieci przyjętych na dyżur letni 2024.

            13.05.2024 godz. 12.00

          • DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI, CZYLI ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA

          • Kolorowe skarpetki nie do pary nadal uważane są za wyjątkowe i sprawiają, że ich właściciel wyróżnia się w tłumie. Tak samo na co dzień czują się osoby z zespołem Downa – odmienne na tle jednolitego tłumu. 21 marca wszystkie przedszkolaki założyły dwie różne skarpetki, by pokazać, że bycie "innym niż inni" nie oznacza niczego złego.

            Nie tylko przez założenie kolorowych skarpetek, ale przede wszystkich poprzez zajęcia, które tego dnia były przeprowadzone w każdej z grup, od najmłodszych lat pragniemy szerzyć świadomość na temat choroby, jaką jest zespół Downa. Budowanie postawy tolerancji i otwartości wobec każdego człowieka jest celem, jaki nam przyświeca w tego typu akcjach.

            Tekst: Katarzyna Cypryjańska

          • II PRZEDSZKOLNA OLIMPIADA MATEMATYCZNA

          • W Dzień Matematyki, 14 marca odbyła się w naszym przedszkolu II Olimpiada Matematyczna, której uczestnikami byli najstarsi przedszkolacy. Do zmagań o puchar „Mistrza Matematyki” przystąpiły 6-latki z grupy: „Tygrysków”, „Elfików” i „Sówek”.

            Zadań było wiele – od tangramu, dodawania i odejmowania w zakresie 10 poprzez zakupy w sklepie, kodowanie, porządkowanie liczb od największej do najmniejszej, a na matematycznej grze planszowej kończąc. Całej olimpiadzie i wszystkim jej zadaniom towarzyszył jeden temat – bajka „Piotruś Pan”, dobrze znana wszystkim przedszkolakom.

            Dzieci bardzo się angażowały i dopingowały swoim zawodnikom. Ostatecznie zwyciężyła grupa VI „Elfiki” i tym samym otrzymała tytuł „Mistrzów Matematyki”. Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy!

            Tekst: Katarzyna Cypryjańska

          • Dzień Bezpiecznego Internetu

          • 7 lutego 2024 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Jest to święto ustanowione przez Komisję Europejską, którego celem jest zwrócenie uwagi na kwestie bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów Internetu. W każdej z grup, odpowiednio do wieku, realizowane były zajęcia związane są z tą tematyką. Dzieci dowiedziały się, czym jest sieć internetowa, jakie są zastosowania urządzeń ekranowych i stworzyły kodeks postępowania, tzw. „NETykietę”. W przystępny sposób, za pomocą bajki pt. „Mój przyjaciel Necio”, zostały przedstawione zagrożenia płynące z sieci.

            Jednocześnie, w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu w każdej z grup zostały przeprowadzone warsztaty dla rodziców, zwiększające świadomość na temat wpływu wysokich technologii, w tym gier na rozwój ich dzieci.

            Internet to bardzo ważny składnik teraźniejszości dzieci i młodzieży a co bardzo ważne, ich przyszłości. Okazja taka, jak Dzień Bezpiecznego Internetu pozwala na budowanie świadomości o tym, jak sprawić, aby Internet wspierał rozwój dzieci, a nie stanowił dla nich rosnącego zagrożenie.

            Tekst: Katarzyna Cypryjańska