• MOTYLKI OTRZYMAŁY WYRÓŻNIENIE W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE "SZKOLNE PRZYGODY GANGU SWOJAKÓW"

• Przedszkolaki z grupy „Motylki” wzięły udział w programie edukacyjnym ,,Szkolne przygody Gangu Swojaków”. Miał on na celu pokazać dzieciom piękno polskiej przyrody i zainteresowania się naturą. Organizatorem konkursu jest Jeronimo Martins S.A., właściciel sieci sklepów Biedronka.

W codziennej zabawie towarzyszyły przedszkolakom Swojaki o imionach: bocian Bolek, żółw Zenek, sikorka Sonia, raczek Romek, meduza Milena i wiewiórka Wiola.
            Dzieci zapoznały się również z szóstką pozostałych gatunków, o które trzeba szczególnie dbać, gdyż są zagrożone.

„Motylki” pokusiły się także o wzięcie udziału w konkursie promującym powyższy program edukacyjny, czyli nagranie artystycznego wykonania piosenki wskazanej przez organizatora.

Rodzice zadbali o wspaniałe stroje swoich dzieci, które wcieliły się w różne zwierzęta oraz pomogli w stworzeniu dekoracji, dzięki której sala zamieniła się w las.

Ogromne zaangażowanie dzieci, ich rodziców i nauczycielek prowadzących grupę, zaowocowało wspaniałym sukcesem, który rozświetlił szerokim uśmiechem buzie wszystkich przedszkolaków. Wśród setek zgłoszonych prac film naszych przedszkolaków został wyróżniony! Dzieci w nagrodę otrzymały dyplomy oraz maskotki.

Zajęcia realizowane były zgodnie z priorytetami polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2021/2022. (Wzmacnianie edukacji ekologicznej w szkołach. Rozwijanie postawy odpowiedzialności za środowisko naturalne).

Tekst: Dominika Głowacka

• Wigilia

•

16 grudnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu jeden z najpiękniejszych dni w roku – Wigilię Bożego Narodzenia. Świąteczne dekoracje oraz dzieci w galowych strojach wprowadzały nastrój oczekiwania na wyjątkowe, niecodzienne wydarzenie. Świąteczny nastrój przy dźwiękach kolęd udzielił się wszystkim. Dzieci wspólnie z Paniami składały sobie życzenia i jadły wspólny świąteczny obiad przy pięknie udekorowanym stole. Czas upłynął w bardzo miłej i serdecznej atmosferze. Wszyscy poczuli zbliżające się wielkimi krokami Święta Bożego Narodzenia.

Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie serdeczne relacje.

Tekst: Dominika Głowacka

• 6go grudnia u Naszym przedszkolu obchodziliśmy Mikołajki.
            Dzieci dobrze wiedziały w jakim kolorze Święty Mikołaj ma płaszcz, więc od maluszków po starszaki- wszyscy mieli na sobie ubrania
            w odcieniach czerwieni.

Tego właśnie dnia do Naszych przedszkolaków przyszedł długo wyczekiwany gość. Miał białą brodę i dźwigał na plecach ogromny worek, w którym miał mnóstwo prezentów- to nie mógł być nikt inny jak MIKOŁAJ.

Podczas wizyt w każdej z grup Mikołaj zostawił ogromny worek z prezentami dla wszystkich dzieci. Uśmiechnięte buzie maluchów zdradziły nam, że spełniły się ich oczekiwania, a prezenty sprawiły ogromną radość. Podczas wizyty Mikołaja dzieci zaprezentowały się w roli aktorów – śpiewały, tańczyły i recytowały piękne wierszyki.

Tekst:  Joanna Polikowska