• BAJKOWY BAL KARNAWAŁOWY

• 13 lutego w naszym przedszkolu odbyło się huczne zakończenie karnawału i odbył się Bajkowy bal Karnawałowy. Z tej okazji, zarówno maluszki jak i starszaki, przybyły do przedszkola, przebrane w fantastyczne kolorowe stroje bajkowe.

Od samego rana, po naszym przedszkolnym holu dumnie paradowały księżniczki, rycerze, biedronki, supermany, wróżki i inne postacie rodem wyjęte z bajkowych opowieści.

Bajkowy Bal Karnawałowy, to wydarzenie na które przedszkolaki, co roku czekają z ogromną niecierpliwością. Merida Waleczna, w której postać wcieliła się sama Pani dyrektor, tanecznym krokiem oficjalnie otworzyła bal i do słów piosenki …Witajcie w naszej bajce…, zaprosiła do zabawy wszystkie grupy starszaków, wraz z nauczycielami. Najstarsze przedszkolaki bowiem,  wspólnie świętowały, bawiąc się i tańcząc razem na pięknie przystrojonej sali gimnastycznej, gdzie pod okiem bajkowo przebranych wychowawców prowadzących bal, brali udział w konkursach i zabawach tanecznych. Nasze maluszki zaś, świętowały i bawiły się w swoich salach grupowych, które za sprawą wyobraźni wychowawców, zamieniły się w tym dniu w bajeczne balowe sale karnawałowe.

Jak zawsze też z tej okazji, na specjalne zaproszenie, do naszego przedszkola przybył fotograf, który uwiecznił to wyjątkowe wydarzenie na swych fotografiach… Nie możemy się już doczekać efektów jego pracy - i z niecierpliwością czekamy na bajkowe zdjęcia …

Tekst: Milena Szewczyk :)

• TO KOLEJNY JUŻ UDZIAŁ NASZYCH PRZEDSZKOLAKÓW W 32 FINALE FUNDACJ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIATECZNEJ POMOCY

• 28 stycznia, odbył się już 32 Finał Fundacji WOŚP. Tym razem wolontariusze akcji charytatywnej, kwestowali na rzecz dzieci i dorosłych dotkniętych chorobami płuc po pandemii. Zebrane środki, posłużą więc, do zakupu sprzętu służącego do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc u potrzebujących pacjentów na oddziałach pulmonologicznych. Zatem czerwone serduszka, otrzymać mógł każdy, kto we wszelaki sposób aktywnie wspierał akcję i w niej uczestniczył.

Z dumą informujemy, że nasze przedszkolaki z grupy VI Elfiki i z gr. VIII Sówki, jak co roku, pięknie wspierały akcję. Pod opieką swych wychowawców, w niedzielne przedpołudnie na scenicznych deskach Miejskiego Domu Kultury wzięły udział w Wielkim Finale i wystąpiły podczas koncertu prezentując trzy utwory muzyczne tj. „Kiedy miłość dajesz”, „To miłość”, „Przyjaźni dzień” M. Kluzy.

To był dla nas wielki zaszczyt, móc ich podziwiać w tak niezwykłej odsłonie, gdzie w  blasku  kolorowych świateł bijących ze sceny i w barwie czerwonych balonowych serc trzymanych w dłoniach,  radośnie podskakiwały w rytm muzyki i śpiewały… „Tańczą serca w koło, wszystkim jest wesoło, ręce w górę i pod niebo skok, już wiruje Ziemia, szczęścia nam potrzeba, by w przyjaźni tańczyć razem cały rok…”.

To był naprawdę wyjątkowy czas dla nas wszystkich. Bardzo dziękujemy naszym dzieciom za ogromną radość, odwagę podczas występów i niesamowitą energię, a rodzicom za wspieranie nas i swoich dzieci podczas takich wyjątkowych wydarzeń😊.

Tekst: Milena Szewczyk

• Dzień Babci i Dziadka

• Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego w drugiej połowie stycznia dzieci z naszego Przedszkola gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z okazji ich święta.

Wszystkie przedszkolaki, od maluchów po starszaki zaprezentowały programy artystyczne, które z wielkim zaangażowaniem przygotowywały pod czujnym okiem nauczycieli. W otoczeniu pięknych scenografii oraz w wyjątkowej atmosferze wnuczęta wspaniale zaprezentowały się przed swoimi najbliższymi, a na koniec wręczyły własnoręcznie przygotowane upominki.

Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków (niekiedy z łezką wzruszenia) dały dowód tego, jak ważne są takie spotkania i każda chwila spędzona wspólnie z wnukami. Serdecznie dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za obecność, a dzieciom i wychowawcom za wspaniałe występy.

Opracowała: Katarzyna Cypryjańska